Formetal Piesok

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Prestrihávacie zariadenie pod lis Typ Z

Prestrihávacie zariadenie bez vlastného strižného pohonu INTESO Z sa používá pre bezdeformačné prestrihávanie uzatvorených profilov variabilného prierezu v dľžke do 4 000 mm. Zariadenie dokáže pracovať aj s profilmi nižšej akostii, v režime prestrihávania s pravideľnou i nepravideľnou roztečou.

Štvorstĺpková prestrihávacia jednotka, pneumaticky rozpínaný vnútorný adaptér a mechanizmus centrovania profilov eliminujú deformáciu dierovaného otvoru. Pre zmenu rozteče a tvaru dierovaného otvoru, alebo pri zmene tvaru prestrihovaného profilu (podľa požiadavky zákazníka) sa vymenia niektoré diely prestrihávacieho zariadenia. Zariadenie je koncipované ako univerzálne, výhodou je jeho jednoduchá modifikácia. Jednotlivé strižné diely je možné rýchlo a pohodlne meniť podľa prirezu profillu – varianta Z4.

Zariadenie INTESO Z može byť dodané  v zjednodušenej ekonomickej variante Z3 so strojnou štvorstĺpkovou prestrihávacou jednotkou, ale bez pneumaticky rozpínacieho adaptéru. Najlacnejšia varianta Z2 sa dodává s jednoduchou prestrihávacou jednotkou ve tvaru C. Varianty prestrihovacieho zariadenie sú ďalej riešené podľa prianí zákazníka. Zariadenie tiež umožnuje strihať otvorené profily.
Tento model je vhodný pre malosériovú výrobu. Zariadenie je väčšinou inštalované pod lis zákazníka.

Technické dáta

Maximálna dĺžka prestrihovaného profilu: 4.000 mm
Maximáln
y prierez prestrihovaného profilu: 120 x 80 mm, ø 80 mm
Maximál
na prestrihávacia sila: podľa použitého lisu
Kapacita: max.
60 zdvihov/min.
Presnosť prestrihávania: + 0,4 mm/4000 mm

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky